Gdzie kupić medyczną marihuanę?

Gdzie kupić medyczną marihuanę? Sprawdź ceny!

Wygląda na to, że polska medycyna powoli zaczyna doceniać lecznicze właściwości substancji pozyskiwanych z konopi indyjskich. Od niedawna w naszych aptekach realizować można recepty na marihuanę, przepisywaną m.in. w terapiach przewlekłego bólu, chorobach neurologicznych czy stwardnieniu rozsianym oraz padaczkach. Sprawdź gdzie i za ile możesz ją nabyć!

Odpowiednie przepisy, pozwalające legalnie handlować medyczną marihuaną uchwalono już w roku 2017. W praktyce weszły one w życie dopiero w styczniu 2019. Marihuanę jako oficjalnie uznawany lek sprowadza do Polski spółka Spectrum Cannabis. Jest ona częścią kanadyjskiej firmy firmy Canopy Growth Corporation.

Gdzie kupić medyczną marihuanę?

Przełom w dostępie do medycznej marihuany

Wcześniej, tj. przed 17 stycznia, marihuana mogła być stosowana w terapiach, jednak tak naprawdę pozostawała niedostępna. Nie można było jej legalnie kupić, nie istniały także normy dotyczące procentowego składu produktu jako leku.

Wreszcie do debaty (i obrotu medyczną marihuaną) wkroczyła normalność. Mamy więc konkretne ceny i liczby. Otóż jeden gram medycznej marihuany z apteki kosztuje około 65 zł. Jeśli chodzi o substancje aktywne, jej skład wygląda następująco:

  • Około 19% THC
  • Poniżej 1% CBD

Czy marihuana w aptece dostępna jest od ręki?

Niestety nie. Zażywaniu suszu z konopi indyjskich, nawet w celach leczniczych, wciąż towarzyszy społeczna nieufność. Pewnie dlatego apteczny handel nimi obarczono pewnym utrudnieniem. Otóż, przychodząc z receptą do okienka apteki, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Gdzie kupić medyczną marihuanę?

Farmaceuta nie wyda nam leku od ręki, ponieważ zwyczajnie nie ma go w magazynie. Musi go dopiero zamówić z hurtowni, a nam pozostaje grzecznie czekać, aż zamówi dla nas dokładnie tę ilość medycznej marihuany, jaka widnieje na recepcie od lekarza.

Komu może pomóc palenie marihuany

Dystrybutor leku w Polsce szacuje, że grupa zainteresowanych terapią marihuaną leczniczą sięgać może nawet 300 tysięcy chorych. Należą do niej m.in.:

  • Cierpiący na przewlekłe, nieuleczalne bóle, np. o podłożu neurologicznym, pourazowym, neuropatycznym
  • Chorzy na nowotwory
  • Osoby z padaczką
  • Ludzie z SM
  • Pacjenci z diagnozą Alzheimera

Gdzie kupić medyczną marihuanę?

Myśląc o terapii medyczną marihuaną…

Pamiętać należy o tym, że prowadzenie samodzielnej uprawy konopi indyjskich jest w naszym kraju nadal nielegalne. Suszem konopnym z THC nie wolno także handlować, o ile nie jest się zarejestrowanym dostawcą. Między innymi to sprawia, że marihuana jako lek pozostaje nadal droga. Drugą przyczyną jest wysoki, bo aż 23% VAT, jakim obłożona jest medyczna marihuana… Jak na razie jedyną formą ekstraktu z konopi który jest legalny do kupienia poza aptekami jest olej CBD.